Néha kerülhet olyan helyzetbe, amikor segítségre van szüksége, vagy jelezni szeretne valamit, ami a gyerekek, családok élethelyzetével, problémáival kapcsolatos. Erre több lehetőség is van.

DIGITÁLIS GYERMEKVÉDELMI STRATÉGIA

A Kormány 2016. szeptember 2-án elfogadta Magyarország Digitális Gyermekvédelmi Stratégiáját, melynek egyik célja,hogy az intézmények honlapján naprakész információk legyenek elérhetők az online gyermekvédelem területén alkalmazható jogszabályokról, védelmi lehetőségekről és a médiaműveltség növelését célzó programokról. A tájékoztató letölthető innen >>>>>>

ÚJ DROGPREVENCIÓS PROGRAM

A rendőrség a fiatalok kábítószer- fogyasztásának megelőzése érdekében a 2014/15- ös tanévtől új szolgáltatással áll a szülők, családok rendelkezésére.

A program minden általános- és középiskolában tanuló gyermek családja számára elérhető. Szakembereink szülői értekezleten, fogadóórán, telefonon vagy elektronikus levélben nyújtanak tájékoztatást a kábítószerrel kapcsolatos büntető igazságszolgáltatást érintő kérdésekben.

Az Önök drogprevenciós tanácsadója:

Név:                                 Botos Adrienn r. zászlós

Szolgálati hely:                Szentendrei Rendőrkapitányság Közrendvédelmi Osztály

Telefonszám:                    06-26/502-400

E- mail cím:                      szentendrerk@pest.police.hu

Fogadóóra ideje, helye:   minden hónap első hétfői napján 18:00 és 19:00 között

Telefonos ügyelet ideje:   minden hónap első hétfői napján 19:00 és 20:00 óra között illetve minden hónap 3. hétfői napján 19:00 és 20:00 óra között

Kérdéseivel kérjük, forduljon bizalommal munkatársunkhoz!

Az iskola gyermekvédelmi felelőse:

Kármánné Borosjenői Magdolna, akit reggel a tanítás előtt lehet felkeresni, vagy személyes időpont egyeztetés után a délutáni órákban.

Pest Megyei Pedagógiai Szolgáltató Intézmény honlapja

A volt "NEVTAN" a 3-18 éves korú gyermekek, tanulók rehabilitációs célú fejlesztőpedagógiai, logopédiai és pszichoterápiás ellátásával foglalkozik.  (Részletek a honlapjukon, fennt)

Feladatuk

·         annak megállapítása, hogy a gyermek, a tanuló beilleszkedési, tanulási, magatartási     nehézséggel küzd

·         a vizsgálatok alapján szakértői vélemény készítése, valamint

·         a gyermek fejlesztő foglalkoztatása a pedagógus és a szülő bevonásával.

Milyen esetekben lehet intézményhez fordulni?

»   Óvodás, és iskolás gyermekeknél előforduló problémákkal

• viselkedés-, és magatartás-problémák
    • készséghiányok, zavarok (figyelem, mozgáskoodináció, grafomotorika)
    • diszlexia veszélyeztetettség
    • beszéddel kapcsolatos nehézségek (megkésett beszédfejlődés, artikulációs hibák, nyelvi-, és kommunikációs elmaradások)

Iskolaérettségi, beiskolázási kérdésekkel

• javaslat kérése az iskola megkezdéséről, vagy a gyermek további óvodai neveléséről

»  Az iskolában jelentkező problémákkal

•  tanulási problémák (olvasás, szövegértés, írás, számolás, idegen nyelv, stb.)
    •  alulteljesítés
    •  közösségbe való beilleszkedési gondok

»  Magatartási problémákkal

• agresszivitás, szorongás, nyugtalanság, szétszórtság, visszahúzódás, stb.

»  Családi problémák miatt

• válás, betegség, haláleset, családon belüli erőszak, stb.

»  Lelki eredetű testi tünetek - amikor az orvosi leletek negatívak

• alvászavar, fejfájás, hasfájás, hányás, evészavar, a szobatisztaság zavara, stb.

»  Indokolatlan félelmek, fóbiák (pl.: iskolától, állattól, sötéttől)

»  Nevelési problémákkal, tanácsadásért

Családsegítő és Gyermekjóléti Szolgálat

A szolgálat munkatársa Németh Ádám minden héten szerdán délután 13 órától kihelyezett fogadóórát tart az Önkormányzat épületében. Egyéb esetben elérhetőségük:

2000 Szentendre, Szentlászlói út 89.
Tel.: 26/312-605, 26/400-172
E-mail: gyermekjolet@gmail.com
szcsaladsegito@freemail.hu

Gyámhivatal

Dunabogdány gyámügyi feladatait Visegráddal közösen látja el, ezért Vaik Mónika gyámügyi előadót az alábbi elérhetőségeken lehet keresni.

2025 Visegrád, Fő u. 38.
Tel.: 26/597-050, 597-051; 30/641-0294